Krkonošská horská obec Strážné je vyhlášené rekreační a moderní lyžařské středisko, které se nachází v nadmořské výšce 800 m n. m. Dominantou obce je evangelický kostel z roku 1903 s krásnou dřevěnou výzdobou interiéru. Pořádají se zde romantické svatby a  nebo duchovní koncerty. Kostel dnes slouží jako kazatelská stanice evangelického sboru Vrchlabí.
 
V okolí Strážného se nachází množství  běžeckých tratí , které se napojují na Krkonošskou lyžařskou cestu. Příznivci adrenalinu si mohou užít  i večer při umělém osvětlení ve freestyle snowparku. Lyžařské středisko Strážné je vybaveno 4 sjezdovými tratěmi ( Kolonka, Kotva, Pod Starou školou, Freestyle park) různých typů obtížnosti. Všechny sjezdové tratě jsou technicky upravovány rolbou, část tratí je uměle zasněžována a má osvětlení pro večerní lyžování. Pro nejmenší  návštěvníky  je zde dětský vlek - Provázek a velmi mírný cvičný svah v těsném sousedství modré sjezdovky. Samozřejmostí je půjčovna sportovního vybavení a zázemí Informačního střediska, kde je možné zakoupit pohledy, mapy a suvenýry. V horní stanici vleku Kotva se nachází restaurace se zimní terasou a vyhlídkou na sjezdovku. Pro parkování ve skiareálu jsou k dispozici 2 placená parkoviště.

 V obci můžete dále s dětmi zamířit na dětské hřiště , kde mají domeček se skluzavkou, houpačky , prolézačky a další atrakce. Dále se nedaleko nachází asfaltová plocha vhodná pro koloběžky a oblíbenou jízdu na kolečkových bruslích. Přes Strážné vede téměř 70km dlouhá  cyklotrasa - Krkonošská diagonála a cestu na kole lze též kombinovat s využitím Krkonošských cyklobusů. Turisté mohou dále  využít areál s tenisovými kurty a hřištěm na malou kopanou a zahrát si také  fotbal či badminton. Rekreační středisko Strážné nabízí též přírodní cvičný horolezecký terén Hnědé skály, se stupni obtížnosti II-VII.


Odkaz Cyklotrasy:

https://www.krnap.cz/cyklotrasy-krnap/


Skiareál Strážné :

https://www.strazne.eu/skiareal/


Skiareál Herlíkovice:

https://www.herlikovice.cz/

Ve Ski areálu Herlíkovice najdou návštěvníci hned 12 sjezdovek všech obtížností, vhodných pro začínající i pokročilé lyžaře, ta nejdelší, Vyhlídková, přitom měří celých 2 800 metrů. Svahy jsou technicky zasněžované, obsluhované 10 vleky včetně kabinky a dvou čtyřsedačkových lanovek, těm nejmenším jsou k dispozici dětské parky s pojízdnými koberci. V Herlíkovicích funguje lyžařská škola i půjčovna se servisem, samozřejmostí je pak parkování zdarma.

 

Další tipy na výlety :

https://www.region-krkonose.cz/turisticke-zajimavosti/


https://www.krkonose.eu/doporucene-pesi-vylety

 

 


 
Petski Hotel icons Petski Hotel icons Petski Hotel icons Petski Hotel icons
Petski Hotel icons Petski Hotel icons Petski Hotel icons
Petski Hotel icons Petski Hotel icons
 

 

Hotel Petski
Strážné 48
543 52
Tel : +420 602 17 23 17
E-mail : infopetski@gmail.com

Studio Moonbarks Praha